Euro 2024

Supergol i Danimarkës

Ilustrim

(Ky lajm është përditësuar)

Danimarka ka barazuar rezultatin ndaj Anglisë. Morten Hjulmand shënoi nga distanca për t’i barazuar shifrat në 1-1.

Anglia kaloi e para në epërsi përmes Harry Kane në minutën e 18-të të ndeshjes që luhet në Frankfurt të Gjermanisë.

Kane shënoi nga afërsia pas një gabimi të mbrojtjes së danezëve. Gjithashtu Kyle Walker mori pjesë në golin e Anglisë.

Anglia e Danimarka përballen në kuadër të xhiros së dytë të Grupit C në kuadër të Euro 2024. Në geup janë edhe Serbia e Sllovenia.

Tre Luanët fituan 1-0 kundër Serbisë të dielën pas golit të Jude Bellingham, kurse Danimarka barazoi 1-1 ndaj Sllovenisë.